Energylandia - Rodzinny Park Rozrywki w Małopolsce, Rollercoaster Zadra, Aquapark, Zatorland

Największy w Polsce Rodzinny Park Rozrywki znajduje się w miejscowości Zator, 17,8 km od Oświęcimia i 36,4 km od miasta Jaworzno, gdzie leżą Polskie Malediwy. Energylandia jest fajną atrakcją dla dzieci w Małopolsce i mieści się tuż koło Zatorlandu, z wystawą ruchomych dinozaurów. Dla dorosłych Energylandia gwarantuje dużą dawkę dobrej zabawy na dużej wysokości. Rollercoaster Zadra to prawdziwe wyzwanie.

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia Zator

Największy w Polsce Rodzinny Park Rozrywki Energylandia został otwarty 14 lipca 2014 r. Na jego terenie o powierzchni ponad 70 ha znajduje się kilkanaście kolejek górskich, mknących z dużą prędkością. W parku rozrywki jest ponad 100 atrakcji dla dzieci i dorosłych w każdym wieku. Przed wyjazdem warto kupić bilety online. Jest kilka opcji wyboru, np. bilet ulgowy lub w ładnym opakowaniu z przeznaczeniem na prezent. Przy parku rozrywki jest ogromny parking, który pomieści setki pojazdów.

Energylandia w Zatorze bilety i kolejki

Z uwagi na ogromne zainteresowanie parkiem rozrywki do każdej atrakcji wiedzie specjalny szlak przypominający wejście do odprawy samolotowej. Trzeba wyczekać na swoją kolej w długim korytarzu utworzonym z lin. Po zakupie jednego biletu można bez ograniczeń korzystać z każdej atrakcji. Jedyne bariery tworzy wzrost i wiek. W celu uniknięcia dużych kolejek warto pojechać do Energylandii jesienią. We wrześniu i październiku nie ma tak dużych kolejek jak latem. Zaoszczędzony czas można poświęcić na robienie zdjęć w bajkowej scenerii lub na posiłek w licznych punktach gastronomicznych.

Strefy tematyczne Parku Rozrywki Energylandia

Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze podzielony jest na kilka stref tematycznych. Do najważniejszych zalicza się: Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę ekstremalną, Smoczy Gród, Water Park i Aqualantis. Przy wyborze atrakcji warto zwrócić uwagę na wskazówkę, czy jest ona przeznaczona dla dzieci od 2 roku życia. Nie każda atrakcja jest przeznaczona dla dzieci, które nie mają odpowiedniego wzrostu. Co ciekawe najbardziej ekstremalna atrakcja, jaką jest rollercoaster Zadra ma ograniczenie dla osób pow. 180 cm wzrostu i pon. 140 cm.

Bajkolandia w Rodzinnym Parku Rozrywki

Bajkolandia w Rodzinnym Parku Rozrywki to wspaniała kraina z atrakcjami przenoszącymi do świata fantazji i ulubionych kreskówek. Dzieci mogą zostać piratami drogowymi, pilotami, strażakami i księżniczkami. W tej strefie tematycznej jest wiele mini coasterów, karuzel. Mnóstwo dobrej zabawy zapewniają “Latające Huśtawki”, “Podniebne Statki”, “Crazy Bus” i zwierzęcy ogród w skali makro.

Strefa Familijna, Rodzinny Park Rozrywki

Energylandia w Zatorze oferuje rozrywkę dla całych rodzin w strefie Familijnej. W tej krainie mieści się kilka rollercoasterów i wodnych spływów. Dla najmłodszych fajną atrakcją jest kopalnia złota Toffifee. Wciągnięte na kilkumetrowe wzniesienie wagoniki stylizowane na pień drzewa ześlizgują się z prędkością 30 km/h w dół z pełnym impetem, rozbryzgując wodę. Atrakcja przeznaczona jest dla dzieci pow. 6 roku życia. Ciekawą propozycją jest kolejka górska Mars.

Strefa Ekstremalna, Rollercoaster w Energylandi

Dużą popularnością cieszy się strefa ekstremalna, szczególnie wśród młodzieży i dorosłych. Na uwagę zasługuje kolejka górska Hyperion (najwyższe i najszybsza kolejka typu hyper coaster w Europie o wysokości 77 metrów). Z prędkością 100 km/h mknię kolejka górska Formuła, zaś Tsunami Drop wznosi się na wysokość 40 metrów, by z całym impetem opaść w dół. Dla miłośników mocnych wrażeń ciekawą propozycją jest ekstremalny rollercoaster Mayan, mknący po torach z prędkością 80 km/h. Pięć inwersji pozwala poczuć się jak w myśliwcu F16.

Smoczy Gród z kolejką Zadra

Energylandia może poszczycić się największym Wooden Roller Coasterem Zadra. Skrzypienie drewnianej kolejki górskiej przy podjeździe na wysokość 63,8 metrów przyprawia o zawrót głowy. Z pewnością sprzymierzeńcem nie jest zawrotna prędkość osiągająca nawet 121 km/h. Z tą ekstremalną kolejką górską konkurować może jedynie Hyperion, który osiąga prędkość 142 km/h i przez to jest najszybszy w Europie. Warto pomiędzy tak ekstremalnymi atrakcjami zrobić sobie odpoczynek w czasie rejsu po wodzie.

Aquapark i wodne spływy Energylandia

Spływ rwącą rzeką pozwala złapać oddech w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia. Kontakt z wodą w pięknej scenerii dostarcza mnóstwa zabawy dla całej rodziny. Atrakcje wodne są przeznaczone dla dzieci od 4 roku życia. To doskonała propozycja dla osób mających lęk wysokości. Podczas spływu pasażerowie mogą spotkać elfy, króla mórz i inne ciekawe rzeźby. Z pewnością nikt nie wyjdzie suchy z aquaparku i strefy tropical fun.

czas na przygodę, ruszaj w trasę

dla waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę i cieszyć się podróżą

Atrakcje w pobliżu

Polskie Malediwy Jaworzno
Zamek Pieskowa Skała
Zamek Rabsztyn
"Srebrne Miasto" Olkusz

Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"