POLSKA - województwo pomorskie

Gdańsk

Położony nad Morzem Bałtyckim u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską, największe pod względem powierzchni miasto w kraju. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski

Biskupia Kopa

Góra położona na granicy polsko-czeskiej, w paśmie Gór Opawskich w Sudetach Wschodnich, pomiędzy Jarnołtówkiem i Zlatymi Horami. Najwyższy szczyt województwa opolskiego.

czas na przygodę, ruszaj w trasę

dla waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę i cieszyć się podróżą

Atrakcje Pomorze i Kaszuby - Co zwiedzić w pomorskim?

Region Pomorze ma bogatą historię. Zamek w Malborku został zbudowany z 16 milionów cegieł. Zamek w Gniewie był najpotężniejszą twierdzą Zakonu Krzyżackiego na lewym brzegu Wisły. Ciekawą atrakcją na Pomorzu jest “dom do góry nogami” w Skansenie w Szymbarku. Stół, przy którym może zasiąść 220 osób został wpisany do księgi Guinnessa. Kolejnym ciekawym miejscem w województwie pomorskim jest Ogród dendrologiczny w Wirtach. Na jego powierzchni rośnie ponad 450 gatunków drzew i krzewów. Podążając za legendą, na dnie Jeziora Klasztornego w Kartuzach spoczywa wielka bryła bursztynu, który wypłynie na powierzchnię, gdy świat będą zamieszkiwali sami dobrzy ludzie. Świątynia pod wezwaniem NMP ma dach w kształcie trumny. Dobrze, że nie widać tego twardo stąpając po ziemi. Ciekawą atrakcją na Pomorzu jest Parowozownia Kościerzyna a kraina wody, piasku i wiatru rozciąga się w Słowińskim Parku Narodowym, gdzie warto się wdrapać na Wydmę Czołpińską. Na Pomorzu znajduje się Kaszubska Jerozolima. To Kalwaria Wejherowska, która składa się z 26 kapliczek. Wejherowo to bardzo znane miejsce pielgrzymkowe na Pomorzu oraz duchowa stolica na Kaszubach. Warto przyjechać tu 14 i 15 sierpnia w czasie Odpustu Wniebowzięcia NMP.

Pomorskie atrakcje turystyczne - ciekawe miejsca na Pomorzu i Kaszubach

Chcąc zwiedzić ciekawe miejsca na Pomorzu i Kaszubach warto odwiedzić Mierzeję Helską, gdzie największą atrakcją województwa pomorskiego jest fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego. Tłumy turystów przyciąga karmienie fok. Kaszuby w pigułce można poznać w Skansenie we Wdzydzach Kiszewskich, który powstał w 1906 roku. Na jego terenie stoją wiejskie zagrody, dworki, wiatraki, chaty i przydrożne kapliczki. Najbardziej znanym miejscem na Pomorzu jest oczywiście Trójmiasto. Atrakcje w Gdyni to: Muzeum Marynarki Wojennej, Skwer Kościuszki, czyli tzw. molo południowe z mariną i aleją Statków Pasażerskich. Dla dzieci ciekawym miejscem w Gdyni będzie Akwarium Gdyńskie, nietypowy ogród zoologiczny. Atrakcje w Gdańsku to: Długi Targ, Ratusz w Gdańsku, Bazylika Mariacka, Dwór Artusa i Westerplatte. Atrakcje w Sopocie to: Molo, Pijalnia Wód Solankowych, Dworek Sierakowskich, Opera Leśna. Do największych miast w województwie pomorskim zalicza się: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Tczew, Rumia, Wejherowo, Starogard Gdański, Chojnice, Kwidzyn i Malbork.

Pomorskie i Kaszubskie Atrakcje dla dzieci - Pomorze i Kaszuby Ciekawe miejsca

Warto całą rodziną odwiedzić województwo Pomorskie. Atrakcje dla dzieci oferuje: miasto Gdańsk (Stadion Energa Gdańsk, Galeria Starych Zabawek, Halowy Tor Kartingowy), Gdynia (Centrum Eksperyment, Jumpcity, Akwarium Gdyńskie). Na Pomorzu atrakcją dla dzieci będzie przejażdżka Żuławską Koleją Dojazdową. Kolejnym ciekawym miejscem dla dzieci będzie park Dinozaurów “Łeba Park”. Dla miłośników wesołych miasteczek fajną atrakcją na Kaszubach będzie Lunapark Władysławowo oraz Sea park Sarbsk. Labirynt Park Łeba to nie lada gratka dla małych dzieci. Wodne szaleństwo zapewnia Aquapark Redzikowo. Niesamowitym miejscem na Pomorzu jest Illuzeum w Łebie, gdzie dzieci odkrywają nowe światy. Kolejną atrakcją w Łebie na Pomorzu jest Oceanarium Dolphin House. Świetną zabawę gwarantuje tramwaj wodny na Helu. Pasieka u Strusia łączy zabawę z edukacją i sprawia, że dzieci poznają wspaniałe ptaki a także zapoznają się z tematyką pszczelarstwa. Imponujące jaskinie z piaskowca - Groty Mechowskie to przygoda wśród nieożywionej przyrody poprzez labirynty.
Powyżej zostały przedstawione najbardziej znane atrakcje, jakie Pomorze i Kaszuby oferują dla turystów niezależnie od wieku. Ciekawe atrakcje na Pomorzu i Kaszubach i szczegółowe ich opisy zamieściliśmy na naszym blogu podróżniczym, który tworzą najnowsze relacje z wycieczek krajoznawczych.
Województwo pomorskie graniczy z województwami: kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim a także państwem tj.: Rosja.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"