POLSKA - województwo podkarpackie

Pałac w Łańcucie

Zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie – dawna rezydencja magnacka znajdująca się w Łańcucie, zespół zamkowo-parkowy w Łańcucie został wpisany na listę pomników historii.

Park dinozaurów Głobikowa

Miejscowość znajdująca się niedaleko Dębicy w województwie podkarpackim, słynąca z wieży widokowej oraz małego parku dinozaurów, które są główną atrakcję tego miejsca.

Rzeszów

Oferuje atrakcje dla każdego,  rewolwer na kule z tabaką oraz dyby na Podziemnej Trasie Turystycznej, zamek-forteca, secesyjne wille, Miś Colargol w Muzeum Dobranocek

Uniejów

Położony nad rzeką Wartą.Miasto, jak i cała gmina, ma charakter turystyczny. W 2008 roku otwarto Termy Uniejów z gorącymi solankami leczniczymi.

czas na przygodę, ruszaj w trasę

dla waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę i cieszyć się podróżą

Atrakcje na Podkarpaciu - Co zwiedzić w podkarpackim?

Z czego słynie Podkarpacie? Województwo Podkarpackie słynie z gór Bieszczad, które położone są także na Ukrainie i Słowacji. W Bieszczadach zachwyca sztuczny zbiornik wodny “Jezioro Solińskie” i mieści się Bieszczadzki Park Narodowy. Przemierzając ponad 1 tys. kilometrów można zobaczyć aż 127 obiektów leżących na Podkarpackim Szlaku Architektury Drewnianej. Najbardziej znany jest gotycki kościół drewniany w Haczowie. Kolejną perełką województwa podkarpackiego jest Zamek w Łańcucie. W Bóbrce koło Krosna znajduje się Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego. Nie tylko w Egipcie płynie rzeka Nil. Ta na Podkarpaciu ma 13 km długości i przepływa przez miasto Kolbuszowa. Dwie rzeki: Strwiąż i Mszanka wpadają do Dniestru a stamtąd do Morza Czarnego. W województwie podkarpackim została wzniesiona drewniana cerkiew. Do najbardziej znanych zabytkowych obiektów zalicza się: Zamek w Łańcucie, Zamek w Krasiczynie, Pałac Łosiów w Narolu, Dwór Kombornia w Korczynie.

Podkarpackie atrakcje turystyczne - ciekawe miejsca na Podkarpaciu

Chcąc zwiedzić ciekawe miejsca na Podkarpaciu warto się wybrać nad jezioro Solińskie, na którym utworzono zaporę o wysokości 81,8 metrów. W województwie podkarpackim znajduje się Park Gwiezdnego Nieba “Bieszczady”. Dzięki ochronie nocnego nieba oraz środowiska przyrodniczego można dostrzec nawet 7 tys. gwiazd. Do podkarpackich atrakcji turystycznych zalicza się wiele uzdrowisk. Największym kurortem jest Polańczyk położony nad Jeziorem Solińskim. Inowicz-Zdrój znajduje się na liście najstarszych uzdrowisk w Polsce. Na północ od miasta Krosno zlokalizowany jest Rezerwat Prządki, który chroni przyrodę nieożywioną: 4 grupy skałek piaskowcowych, które przybierają najczęściej postać wysokich maczug. Największymi miastami Podkarpacia są: Rzeszów (zabytkowy ratusz), Przemyśl, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Sanok, Łańcut, Ustrzyki Dolne, Jasło i Dębica.

Podkarpackie Atrakcje dla dzieci - Podkarpacie Ciekawe miejsca

Warto całą rodziną odwiedzić województwo Podkarpackie. Atrakcje dla dzieci oferuje: miasto Rzeszów (Muzeum Dobranocek), Trzebnica (Karpacka Troja - skansen archeologiczny), Pilzno (Muzeum Lalek) oraz Tarnobrzeg (Przystań). Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie przywołuje klimat bożonarodzeniowy o każdej porze. Ciekawe warsztaty dla dzieci oferuje Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła w Uhercach Mineralnych. Na miłośników przyrody czeka Arboretum w Bolestraszycach. To specjalistyczny ogród botaniczny nadający się idealnie do rodzinnych pieszych wycieczek jak i romantycznych randek. Fajną atrakcją dla dzieci w województwie podkarpackim są Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe. Tory biegną między Sanokiem a Ustrzykami Dolnymi. Drezynami rowerowymi można pojechać czterema trasami. Dla dzieci oraz młodzieży z pewnością atrakcją okażą się spływy pontonowe na Sanie. Nie tylko Jezioro Solińskie nadaje się na wypoczynek nad wodą. Basen “Aquarius” w Lesku oferuje mnóstwo wodnych atrakcji o każdej porze roku. W Rodzinnym Parku Rozrywki dla dzieci - Park Mani w Krośnie znajduje się park linowy z przeszkodami, kule wodne, tyrolki, labirynty i place zabaw.
Powyżej zostały przedstawione najbardziej znane atrakcje, jakie region Podkarpacie oferuje turystom niezależnie od wieku. Ciekawe atrakcje w województwie podkarpackim i szczegółowe ich opisy zamieściliśmy na naszym blogu podróżniczym, który tworzą najnowsze relacje z wycieczek krajoznawczych zarówno jednodniowych jak i weekendowych.
Województwo podkarpackie graniczy z województwami: lubelskim, małopolskim i świętokrzyskim a także państwami tj.: Słowacja i Ukraina.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"