POLSKA - województwo opolskie

Pałac w Mosznej

Zabytkowa rezydencja położona we wsi Moszna, w galerii odbywają się koncerty muzyki kameralnej oraz wystawy dzieł sztuki

Biskupia Kopa

Góra położona na granicy polsko-czeskiej, w paśmie Gór Opawskich w Sudetach Wschodnich, pomiędzy Jarnołtówkiem i Zlatymi Horami. Najwyższy szczyt województwa opolskiego.

czas na przygodę, ruszaj w trasę

dla waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę i cieszyć się podróżą

Atrakcje na Opolszczyźnie - Co zwiedzić w opolskim?

Opolskie jest najmniejszym województwem w Polsce. Ma jednak mnóstwo do zaoferowania turystom. Miasto Opole uznawane jest za stolicę polskiej piosenki. W Amfiteatrze Tysiąclecia każdego roku odbywa Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Nic więc dziwnego, że ciekawym miejscem do zwiedzenia jest Muzeum Polskiej Piosenki, w którym odbywają się spotkania z artystami oraz lekcje muzealne dla najmłodszych. Region Śląska Opolskiego słynie z zachwycających zabytków tj.: Zamek w Mosznej, Zamek Niemodlin z Bursztynową Komnatą, Zamek w Dąbrowie, Zamek w Głogówku, Zamek w Brzegu, Zamek w Otmuchowie, Zamek w Strzelcach Opolskich, Zamek w Prószkowie oraz Pałac w Krapkowicach. Warto wspomnieć, że województwo opolskie to region przepełniony pięknymi lasami i jeziorami. Do najsławniejszych jezior zalicza się Jezioro Nyskie, Otmuchowskie oraz Turawskie. Region sprzyja do organizowania spływów kajakowych.

Opolskie atrakcje turystyczne - ciekawe miejsca na Opolszczyźnie

Chcąc zwiedzić ciekawe miejsca na Opolszczyźnie warto się wybrać nad Jezioro Nyskie. Na plaży w Skorochowie zwanej “Polską Copacabaną” odbywa się słynny Festiwal Wody i Ognia. Stobrawski Park Krajobrazowy to wspaniały kompleks leśny z licznymi szlakami pieszymi i rowerowymi. Na terenie Polski wzniesiono Piramidę w Różanowie - dziewięciometrowy grobowiec. Tajemnicza aura unosi się wokół Diabelskich Ruin w Rożniątkowie, gdzie w przeszłości stał kościół. Mnóstwo ciekawych miejsc pełnych zabytkowych budowli znajduje się na szlaku drewnianych kościołów Opolszczyzny. Muzeum Wsi Opolskiej gromadzi ponad 40 drewnianych budynków ze wspaniałymi ekspozycjami. Największymi miastami Opolszczyzny są: Opole, Kędzierzyn-Koźle, Nysa, Brzeg, Kluczbork, Prudnik, Strzelce opolskie, Namysłów, Krapkowice, Gogolin, Niemodlin, Otmuchów oraz Ujazd.

Opolskie Atrakcje dla dzieci - Opole Ciekawe miejsca

Warto całą rodziną odwiedzić województwo opolskie. Atrakcje dla dzieci oferuje: miasto Opole (Palmiarnia, Zoo, Park Trampolin “Odskocznia” oraz “Hoplandia”). Fabryka Robotów znajdująca się w Mosznej składa się z ekspozycji ogromnych stalowych robotów, inspirowanych filmami sci-fi. Ciekawą atrakcją dla najmłodszych jest Park Miniatur w Olszowej. Dla aktywnych dzieci mnóstwo wrażeń dostarczy zjeżdżalnia grawitacyjna Apline-Coaster, która leży na Górze Świętej Anny. Pętla tory ma aż 600 metrów. Na miłośników prehistorii czeka Zaginione Miasto Rosenau w Pokrzywnej. Chętnie odwiedzanym miejscem przez rodziny z dziećmi jest JuraPark w Krasiejowie. Warto od małego zaszczepić miłość do górskich wędrówek. Na Opolszczyźnie można zdobyć szczyt: Biskupia Kopa.

Powyżej zostały przedstawione najbardziej znane atrakcje, jakie Opolszczyzna ma do zaoferowania turystom w każdym wieku. Ciekawe atrakcje na Opolszczyźnie i szczegółowe ich opisy zamieściliśmy na naszym blogu podróżniczym, który budują najnowsze relacje z wycieczek krajoznawczych, jednodniowych i weekendowych.

Województwo opolskie graniczy z województwami: dolnośląskim, łódzkim, śląskim i wielkopolskim.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"