Zabytkowa rezydencja położona we wsi Moszna, w galerii odbywają się koncerty muzyki kameralnej oraz wystawy dzieł sztuki
Góra położona na granicy polsko-czeskiej, w
paśmie Gór Opawskich w Sudetach Wschodnich, pomiędzy Jarnołtówkiem i
Zlatymi Horami. Najwyższy szczyt województwa opolskiego.
dla waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę i cieszyć się podróżą
Opolskie jest najmniejszym województwem w Polsce. Ma jednak mnóstwo do zaoferowania turystom. Miasto Opole uznawane jest za stolicę polskiej piosenki. W Amfiteatrze Tysiąclecia każdego roku odbywa Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki. Nic więc dziwnego, że ciekawym miejscem do zwiedzenia jest Muzeum Polskiej Piosenki, w którym odbywają się spotkania z artystami oraz lekcje muzealne dla najmłodszych. Region Śląska Opolskiego słynie z zachwycających zabytków tj.: Zamek w Mosznej, Zamek Niemodlin z Bursztynową Komnatą, Zamek w Dąbrowie, Zamek w Głogówku, Zamek w Brzegu, Zamek w Otmuchowie, Zamek w Strzelcach Opolskich, Zamek w Prószkowie oraz Pałac w Krapkowicach. Warto wspomnieć, że województwo opolskie to region przepełniony pięknymi lasami i jeziorami. Do najsławniejszych jezior zalicza się Jezioro Nyskie, Otmuchowskie oraz Turawskie. Region sprzyja do organizowania spływów kajakowych.
Powyżej zostały przedstawione najbardziej znane atrakcje, jakie Opolszczyzna ma do zaoferowania turystom w każdym wieku. Ciekawe atrakcje na Opolszczyźnie i szczegółowe ich opisy zamieściliśmy na naszym blogu podróżniczym, który budują najnowsze relacje z wycieczek krajoznawczych, jednodniowych i weekendowych.
Województwo opolskie graniczy z województwami: dolnośląskim, łódzkim, śląskim i wielkopolskim.
„Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"