POLSKA - województwo zachodnipomorskie

Szczecin

Położony na Pobrzeżu Szczecińskim, nad Odrą i jeziorem Dąbie. Szczecin jest uznawany za historyczną stolicę Pomorza Zachodniego i księstwa pomorskiego; później w granicach Szwecji, Brandenburgii, Prus i Niemiec.

Kazimierz Dolny

Miasto Kazimierz Dolny leży nad Wisłą, z charakterystycznym przepięknym rynkiem.

czas na przygodę, ruszaj w trasę

dla waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę i cieszyć się podróżą

Atrakcje Zachodniopomorskie - Co zwiedzić w zachodniopomorskim?

Pomorze Zachodniopomorskie kojarzy się z nadbałtyckimi plażami. To prawdziwy raj dla osób pragnących popływać w Morzu Bałtyckim. Mnóstwo atrakcji zachodniopomorskie oferuje dla miłośników przyrody. Parki Narodowe i Krajobrazowe, malownicze jeziora i rwące rzeki przyciągają ludzi szukających kontaktu z naturą. Pojezierze Zachodniopomorskie słynie z licznie nagromadzonych obiektów militarnych. Ciekawą atrakcją w mieście Wolin jest Centrum Słowian i Wikingów. Warto wspomnieć o Wolińskim Parku Narodowym, którego charakterystycznymi elementami są lasy bukowe i wysokie klify. Na terenie wspomnianego parku znajduje się Jezioro Turkusowe. Kredowe podłoże odbija promienie słońca, nadając unikalna barwę temu zbiornikowi wodnemu. Kolejną atrakcją turystyczną zachodniopomorskiego jest klifowe wybrzeże w Międzyzdrojach, gdzie można spotkać najwyższy w Polsce klif o wysokości 90 metrów. Ciekawym miejscem w zachodniopomorskim jest Promenada w Kołobrzegu. Do zabytkowych budowli w Zachodniopomorskim zalicza się: Zamek w Krągu, Zamek w Swobnicy, Kaplicę Templariuszy w Chwarszczanach, Fabrykę benzyny w Policach, Schron pod Szczecinem, Starówka w Stargardzie Szczecińskim.

Zachodniopomorskie atrakcje turystyczne - ciekawe miejsca w Zachodniopomorskim

Chcąc zwiedzić ciekawe miejsca w Zachodniopomorskim warto się wybrać nad Jezioro Turkusowe w Wolińskim Parku Narodowym. W stolicy województwa zachodniopomorskiego nie sposób nie zwiedzić: Zamku Książąt Pomorskich i bazylikę Św. Jakuba, Muzeum Narodowe. Ciekawe atrakcje w zachodniopomorskim dla miłośników historii ma do zaoferowania miasto Wolin. W Centrum Słowian i Wikingów można zobaczyć dębowo-modrzewiowe drogi i stroje przodków z IX i X wieku. Fajną atrakcją w Zachodniopomorskim są Festiwale Wikingów oraz Parady Żaglowców organizowanie każdego roku. Na terenie Wolińskiego Parku Narodowego warto zajrzeć do Zagrody Pokazowej Żubrów. Miłośnicy egzotycznej przyrody powinni udać się do Ogrodu Dendrologicznego w Przelewicach. Dumą ogrodu są jabłonie ozdobne, wiśnie japońskie, magnolie i róże. Niezwykłą atrakcją w Zachodniopomorskim stworzoną przez Matkę Naturę jest Krzywy Las w Gryfinie. Największymi miastami Zachodniopomorskiego Województwa są: Szczecin, Świnoujście, Koszalin, Kołobrzeg, Stargard, Wałcz, Police, Goleniów, Gryfino, Barlinek, Dębno i Złocieniec.

Zachodniopomorskie Atrakcje dla dzieci - Szczecin Ciekawe miejsca

Warto całą rodziną odwiedzić województwo Zachodniopomorskie. Atrakcje dla dzieci oferuje: miasto Szczecin (Muzeum Szczęścia i Iluzji), Kołobrzeg (Promenada), Świnoujście (Prom), Międzyzdroje (przejażdżki statkami, na bananie). Najlepszą atrakcją w zachodniopomorskim dla dzieci jest budowanie zamków z piasku oraz pluskanie się nad polskim Morzem Bałtyckim. Główne atrakcje dla dzieci w Zachodniopomorskim Województwie to: Nadmorska Kolej Wąskotorowa na trasie Pogorzelica-Rewal-Trzęsacz, Muzeum Bursztynu w Jarosławcu, Muzeum Be Happy w Szczecinie. Dla małych miłośników historii ciekawą atrakcją w Zachodniopomorskim będzie Podziemne Miasto na Wyspie Wolin. Dla małych księżniczek ciekawym miejscem w Zachodniopomorskim może okazać się Aleja Gwiazd i Rejs statkiem w Kołobrzegu. Na Pomorzu Zachodniopomorskim jest też mnóstwo urokliwych tras rowerowych.

Powyżej zostały przedstawione najbardziej znane atrakcje, jakie Zachodniopomorskie oferuje mieszkańcom i turystom niezależnie od wieku. Ciekawe atrakcje w Zachodniopomorskim i szczegółowe ich opisy zamieściliśmy na naszym blogu podróżniczym, który zbudowany jest z najnowszych relacji z wycieczek krajoznawczych.

Województwo zachodniopomorskie graniczy z województwami: lubuskim, pomorskim i wielkopolskim, a także z państwem: Niemcy.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"