POLSKA - województwo lubelskie

Miasto Lublin

Miasto Lublin, ze średniowieczną trasą miejską.  Mieści się w nim Zamek z Kaplicą Trójcy Świętej.

Kazimierz Dolny

Miasto Kazimierz Dolny leży nad Wisłą, z charakterystycznym przepięknym rynkiem.

czas na przygodę, ruszaj w trasę

dla waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę i cieszyć się podróżą

Atrakcje na Lubelszczyźnie - Co zwiedzić w lubelskim?

Region Lubelszczyzna to historyczna kraina położona nad prawym brzegiem Wisły, w dorzeczu rzeki Wieprz. Ciekawym miejscem w województwie lubelskim jest Kazimierz Dolny, który słynie z Festiwalu Filmu i Sztuki “Dwa Brzegi”. Dużą popularnością cieszy się: Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu, Międzynarodowe Zawody Balonowe w Nałęczowie, Festiwal Kaszy “Gryczaki” w Janowie Lubelskim. Województwo lubelskie to jeden z najatrakcyjniejszych obszarów w Polsce. Kraina Lessowych Wąwozów położona w zachodniej części województwa lubelskiego to najciekawsze miejsce na Lubelszczyźnie. Do wypoczynku w uzdrowisku Nałęczów zachęcają: mikroklimat, muzea, park zdrojowy oraz zabiegi rehabilitacyjne i lecznicze. W Puławach można zwiedzić zespół pałacowo-parkowy z kościołem pw. Wniebowzięcia NMP. Perłą Regionu Lubelszczyzna jest miasto Zamość z unikalnym zespołem architektoniczno-urbanistycznym Starego Miasta, wpisanym na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i Szlakiem Renesansu Lubelskiego. Unikalną atrakcją lubelskiego jest trasa turystyczna poprowadzona w Chełmskich Podziemiach Kredowych. Dla miłośników historii miejscem wartym zwiedzenia jest Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Do najbardziej znanych zabytkowych obiektów zalicza się: greckokatolicka cerkiew z Tarnoszyna, Zamek Lubelski, Zamek w Janowcu, Zamek w Kazimierzu Dolnym, Zamek w Krupem, Zamek w Kryłowie, Zamek w Szczebrzeszynie oraz Pałac w Puławach.

Lubelskie atrakcje turystyczne - ciekawe miejsca na Lubelszczyźnie

Chcąc zwiedzić ciekawe miejsca na Lubelszczyźnie warto się wybrać do Roztoczańskiego Parku Narodowego, którego symbolem jest potomek dawnych tarpanów, czyli konik polski. Mnóstwo atrakcji dla miłośników jazdy rowerowej jest Ziemia Łukowska, gdzie jest aż 330 km szlaków rowerowych. Przez województwo lubelskie biegnie Wschodni Szlak Rowerowy “Green Velo”. Na lubelskich trasach turystycznych spotkać można Szlak Frontu Wschodniego i Wojny Światowej oraz fragment Drogi Świętego Jakuba. Kolejnym ciekawym miejscem jest Wola Okrzejska. W dworku rodzinnym działa Muzeum Henryka Sienkiewicza. Nad Zalewem Janowskim mieści się wielki park rekreacji. Piaszczysta plaża, pasaże spacerowe z fontannami, siłownie i park linowy zachęcają do letniego wypoczynku. Największymi miastami Regionu Lubelszczyzna są: Biała Podlaska, Chełm, Lublin, Zamość, Puławy, Świdnik, Kraśnik, Łuków, Biłgoraj, Lubartów, Tomaszów Lubelski i Łęczna.

Lubelskie Atrakcje dla dzieci - Region Lubelszczyzna ciekawe miejsca

Warto całą rodziną odwiedzić województwo Lubelskie. Atrakcje dla dzieci oferuje: miasto Lublin (Muzeum Wsi Lubelskiej, Aqua Lublin, Motylarnia, Rezerwat Dzikich Dzieci), Janów Lubelski (Park Rekreacji Zoom Natury), Chełm (Podziemia Kredowe, kopalnia, park wodny), Karczmiska (Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa), Zamość (Zoo), Janowiec (Magiczne Ogrody). W samym Lublinie fajną atrakcją turystyczną jest Kosmopark, ogromna kosmiczna wystawa, symulatory lotu i planetarium. Fontanna Multimedialna w Lublinie wyposażona jest w 227 dysz. Pokazy woda-światło-dźwięk są nową atrakcją Lublina. Dla miłośników zabaw w wodzie ciekawym miejscem będzie Słoneczny Wrotków oraz Park Wodny w Lublinie Aqua. Ogród zoologiczny w Zamościu im. Stefana Milera oferuje wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych tj. plac zabaw, mini-zoo.

Powyżej zostały przedstawione najbardziej znane atrakcje, jakie Region Lubelszczyzna oferuje dla turystów niezależnie od wieku. Ciekawe atrakcje w Lubelskim i szczegółowe ich opisy zamieściliśmy na naszym blogu podróżniczym, który tworzą ciekawe relacje z wycieczek krajoznawczych (jednodniowych i weekendowych).

Województwo lubelskie graniczy z województwami: podkarpackim, podlaskim, mazowieckim i świętokrzyskim, a także państwami tj.: Białoruś i Ukraina.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"