POLSKA - województwo łódzkie

Miasto Łódź

Miasto Łódź, ze średniowieczną trasą miejską poprzez Ulicę Piotrowską. Na trasie  przepiękne kamienice, pomniki, postaci bajkowe oraz specyficzne murale.

Piotrków Trybunalski

Piotrków był miastem królewskim w starostwie piotrkowskim w powiecie piotrkowskim województwa sieradzkiego w końcu XVI wieku. Dopełnienie nazwy o przymiotnik Trybunalski nastąpiło po II wojnie światowej.

Poddębice

Miasto ze słynnymi termami, gorącymi źródłami i Ogrodem Zmysłów.  W dawnym kościele ewangelicko-augsburskim mieści się obecnie pijalnia wód.  Cennym zabytkiem jest Pałac Rudzińskich - renesansowa perła.

Uniejów

Położony nad rzeką Wartą. Miasto, jak i cała gmina, ma charakter turystyczny. W 2008 roku otwarto Termy Uniejów z gorącymi solankami leczniczymi.

czas na przygodę, ruszaj w trasę

dla waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę i cieszyć się podróżą

Atrakcje Łódzkie - Co zwiedzić w łódzkim?

Łódzkie nie ma zbyt wiele zabytkowych budowli jak dolnośląskie. Miasto Łódź jest wyjątkowe. Słynie z zabytkowych fabryk, willi i pałaców fabrykantów. Piękno i potęgę włókienniczego dziedzictwa stolicy województwa łódzkiego widać w architekturze Łodzi. Jedną z pamiątek jest Osiedle Księży Młyn. Innym ciekawym miejscem w Łódzkim jest Centralne Muzeum Włókiennictwa. Na terenie Łódzkiej Manufaktury odbywają się koncerty i imprezy plenerowe. Łódź kojarzona jest z ceglanymi budynkami fabryk. Neorenesansowy pałac Karola Scheiblera to obecnie Muzeum Kinematografii. Najbardziej popularną atrakcją Łódzkiego jest Ulica Piotrkowska w Łodzi. To najdłuższa ulica handlowa w Europie. Choć region Łódzki kojarzony jest z techniką i przemysłem mieści się tu Bolimowski Park Krajobrazowy, znany ze wspaniałej szaty roślinnej. Ciekawym punktem widokowym jest Góra Kamieńsk, leżąca niedaleko Bełchatowa. Latem można skorzystać z toru saneczkowego, tras rowerowych. Z punktu widokowego w Kleszczowie można podziwiać wyrobiska odkrywkowej Kopalni Węgla Brunatnego. Kolejnym ciekawym miejscem w Łódzkim jest Łowicz, który znany jest z pięknych wycinanek ludowych. Na terenie województwa Łódzkiego zachwycają zabytki architektury drewnianej. Kościół w Gaszynie koło Wielunia ma późnorenesansowy ołtarz i położony jest w urzekającym miejscu, co sprawia, że zabytek ten cieszy się dużą popularnością. Atrakcją w Łódzkim o historycznej wartości są: Zamek w Uniejowie, Pałac w Nieborowie, Kolegiata w Tumie.

Łódzkie atrakcje turystyczne - ciekawe miejsca w Łódzkim

Chcąc zwiedzić ciekawe miejsca w Łódzkim warto się wybrać do Tomaszowa Mazowieckiego gdzie znajdują się Groty Nagórzyckie po kopalni piasku kwarcowego. Podziemna Trasa Turystyczna Groty Nagórzyckie ma długość 160 metrów i kształt litery U. Innym ciekawym miejscem w Tomaszowie Mazowieckim jest Rezerwat Przyrody Niebieskie Źródła. Niedaleko Pałacu w Nieborowie rozciąga się Romantyczny Park, który powstał z inicjatywy Heleny Radziwiłłówny. Ogród Zmysłów w Poddębicach to kolejna ciekawa atrakcja województwa łódzkiego. Teren podzielony jest na 5 stref, które odpowiadają zmysłom tj.: wzrok, słuch, węch, dotyk, orientacja. Turyści często odwiedzają w Łódzkim Arboretum w Rogowie. Chcąc odpocząć nad wodą warto udać się nad Zalew Sulejowski, który znajduje się na urokliwym terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego. Popularnym miejscem cenionym przez fotografów jest Małpi Most w Trzech Morgach nad Pilicą. Drewniany mostek jest punktem startowym dla organizowanych spływów kajakowych. Największymi miastami Łódzkiego są: Piotrków Trybunalski, Pabianice, Tomaszów Mazowiecki, Bełchatów, Skierniewice, Sieradz, Wieluń i Łódź.

Łódzkie Atrakcje dla dzieci - Łódź Ciekawe miejsca

Warto całą rodziną odwiedzić województwo łódzkie, które oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci. Dinopark Kołacinek to prawdziwa gratka dla fanów dinozaurów. Mnóstwo zabaw w wodzie dostarczają Termy Uniejów i Poddębice. To kompleksy termalno-basenowe z gorącymi solankami. Ciekawą atrakcją dla dzieci z pewnością będzie Zoo Safari w Borysewie oddalony od Poddębic o 2 km. Dla małych miłośników historii fascynującym miejscem będzie Zamek w Uniejowie, Zamek w Łęczycy, Zamek w Inowłodzu. Na dzieci z duszą poety czeka Park Arkadia i Pałac w Nieborowie. Fajną atrakcją łódzkiego dla dzieci i dorosłych jest przejażdżka Koleją Rogowską, Mikrokosmos, minizoo Dobronianka, Sady Klemensa i Giganty Mocy.

Powyżej zostały przedstawione najbardziej znane atrakcje, jakie Łódzkie oferuje mieszkańcom i turystom niezależnie od wieku. Ciekawe atrakcje w Łódzkim i szczegółowe ich opisy zamieściliśmy na naszym blogu podróżniczym, który tworzą najnowsze relacje z wycieczek krajoznawczych.

Województwo łódzkie graniczy z województwami: kujawsko-pomorskim, mazowieckim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim i wielkopolskim.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"