POLSKA - województwo podlaskie

Białystok

Znacząca część z zabytków została oznakowana tematycznymi szlakami turystycznymi do których należą między innymi Szlaku Dziedzictwa Żydowskiego, Szlaku esperanto i wielu kultur w Białymstoku, Szlaku śladami błogosławionego księdza Michała Sopoćki , oraz szlak kulinarny.

Biskupia Kopa

Góra położona na granicy polsko-czeskiej, w paśmie Gór Opawskich w Sudetach Wschodnich, pomiędzy Jarnołtówkiem i Zlatymi Horami. Najwyższy szczyt województwa opolskiego.

czas na przygodę, ruszaj w trasę

dla waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę i cieszyć się podróżą

Atrakcje na Podlasiu i Suwalszczyźnie - Co zwiedzić w podlaskim?

Podlasie to magiczna kraina, otoczona dziką naturą. Znajdują się tu aż 4 parki narodowe. Biebrzański Park Narodowy przyciąga obserwatorów ptaków. Rozlewiska Biebrzy stanowią dom dla polskich łosi. Ta okolica kryje w sobie historyczne wydarzenia od Twierdzy Osowiec po obronę Wizny. Narwiański Park Narodowy warto zwiedzić ze szlaku kajakowego. Narew to jedna z niewielu tak dzikich rzek. Perłą w Koronie Polskich Parków Narodowych jest Białowieski Park Narodowy. Walory pradawnej Puszczy wpisano na Listę Obiektów UNESCO. Po puszczy można spacerować, jeździć rowerem lub bryczką. Ciekawym zabytkiem jest Cerkiew w Białowieży. Ciekawym miejscem na Podlasiu jest też Puszcza Knyszyńska. W jej okolicy znajduje się uzdrowisko Supraśl. Kolejnym obszarem chroniącym dziką naturę jest Wigierski Park Narodowy, gdzie wokół Jeziora Wigry biegnie rowerowy szlak.

Podlaskie atrakcje turystyczne - ciekawe miejsca na Podlasiu i Suwalszczyźnie

Chcąc zwiedzić ciekawe miejsca na Podlasiu i Suwalszczyźnie warto wybrać się do Augustowa. Otaczająca miasto Puszcza Augustowska zachęca do pieszych wędrówek i rowerowych przejażdżek. Spływy kajakowe organizowane są na rzekach: Czarna Hańcza i Rospuda oraz słynnym Kanale Augustowskim. Na Podlasiu znajduje się najgłębsze jezioro w Polsce - Jezioro Hańcza. Ciekawą atrakcją Suwalszczyzny jest Suwalski Park Krajobrazowy, najstarszy tego typu obiekt w Polsce. Suwałki uważane są za polski biegun zimna. Stolicą województwa podlaskiego, pełną atrakcji dla dzieci i dorosłych jest Białystok. Warto zwiedzić Pałac Branickich, zazieleniony budynek Opery i Filharmonii Podlaskiej. Innymi zabytkowymi budowlami na Podlasiu i Suwalszczyźnie są: pałac w Choroszczy, Twierdza Osowiec, Meczet w Kruszynianach. Największymi miastami na Podlasiu i Suwalszczyźnie są: Białystok, Suwałki, Łomża, Jedwabne, Hajnówka, Augustów, Kolno, Lipsk i Wasilków.

Podlaskie Atrakcje dla dzieci - Ciekawe miejsca na Podlasiu i Suwalszczyźnie

Warto całą rodziną odwiedzić województwo podlaskie. Atrakcje dla dzieci oferuje Puszcza Białowieska, gdzie znajduje się Chatka Baby Jagi. Fantastyczny leśny park znajduje się w Poczopku. Na terenie Silvarium mieści się Park Megalitów, czyli słynne ruchome skały. Miano Europejskiej Wsi Bocianiej zyskał Dworek Pentowo. Na terenie obiektu znajduje się około kilkudziesięciu gniazd oraz dwie wieże obserwacyjne. W Białymstoku atrakcją dla dzieci jest Akcent zoo, Białostocki Teatr Lalek. Dla miłośników wodnych atrakcji ciekawym miejscem na wypoczynek będzie Plaża w Korycinie. latem organizowane są różnego rodzaju imprezy i wydarzenia dedykowane najmłodszym. Fajną atrakcją dla dzieci jest Park Miniatur Zabytków Podlasia, Wigierska Kolejka Wąskotorowa w Płocicznie, Muzeum Mleka. Żegluga po Kanale Augustowskim to wspaniała przygoda i pomysł na pobyt dla rodzin z dziećmi w województwie podlaskim.

Powyżej zostały przedstawione najbardziej znane atrakcje, jakie Podlasie oferuje dla turystów niezależnie od wieku. Ciekawe atrakcje na Podlasiu i Suwalszczyźnie i szczegółowe ich opisy zamieściliśmy na naszym blogu podróżniczym, który tworzą najnowsze relacje z wycieczek krajoznawczych.

Województwo podlaskie graniczy z województwami: lubelskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim a także państwami tj.: Białoruś i Litwa.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"