POLSKA - województwo śląskie

Zamek "Plicza" w Smoleniu

Ruiny zamku we wsi Smoleń - Rowerowy Szlak Orlich Gniazd

Zamek Bobolice

Odrestaurowany zamek we wsi Bobolice na skale wapiennej

Zamek Mirów

Ruiny zamku we wsi Mirów na skale wapiennej na Rowerowym Szlaku Orlich Gniazd

Jaworzno - Polskie Malediwy

Polskie Malediwy - Park Gródek - Arboretum - Płetwonurkowie -
Sanktuarium

Pałac w Pilicy

Miasto Pilica i założenia pałacowo-parkowe z pomnikami przyrody i fontanną

Spływ Kajakowy Jura

Piękne krajobrazy i ostańce z koryta rzeki Warta. Spływ kajakowy z Częstochowy do Kłobukowic

Zamek Ogrodzieniec

To największy i najbardziej popularny zamek będący na Szlaku Orlich Gniazd

Gród Birów

Gród na Górze Birów został odbudowany, by pokazać jak mogła wyglądać osada obronna za panowania pierwszych Piastów

Zamek w Olsztynie

Fragmenty murów i wieżę widać z głównej drogi. Zamek stoi na skale wapiennej i otaczają go ciekawe kompozycje skalne uformowane przez naturę

Góra Pilsko

Drugim, co do wielkości szczytem w Beskidzie Żywieckim jest Góra Pilsko. Razem z wyższą Babią Górę tworzy uroczą parę, pochodzącą z dwóch różnych narodowości
Góra Pięciu Kopców

Na północnym grzbiecie Góry Pilsko, w Beskidzie Żywieckim znajduje się najwyższy szczyt województwa śląskiego - Góra Pięciu Kopców (1534 m n.p.m.), przez który przebiega granica polsko-słowacka

Lorem ipsum dolor

Incidunt et vero consequatur laboriosam

czas na przygodę, ruszaj w trasę

dla waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę i cieszyć się podróżą

Atrakcje Śląsk - Co warto zobaczyć?

Województwo śląskie kojarzy się z wydobywaniem węgla kamiennego. Słynie jednak z wielu atrakcji turystycznych tj.: zamki (Olsztyn, Bobolice, Mirów), pałace (Pałac Kawalera w Świerklańcu, Pszczynie), hale widowiskowo sportowe (np. “Spodek” w Katowicach). Ciekawe atrakcje Śląsk skrywa w podziemiach (np. Kopalnia Srebra i Sztolnia Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO, skansen górniczy “Królowa Luiza" i skansen podziemny “Guido” w Zabrzu).

Śląsk atrakcje turystyczne - ciekawe miejsca na Śląsku

Chcąc zwiedzić ciekawe miejsca na Śląsku warto pojechać w góry. Beskid Śląski przecina wiele szlaków górskich. Na jego terenie znajdują się ośrodki sportów zimowych i bazy turystyczne (Bielsko-Biała, Szczyrk, Wisła, Istebna). Zaskakującymi atrakcjami turystycznymi na Śląskujeziora. Do najbardziej znanych zalicza się: zbiorniki Pogoria w Dąbrowie Górniczej, Zalew Sosina w Jaworznie, Jezioro Łąckie koło Pszczyny, Jezioro Rybnickie i Polskie Malediwy (Park Gródek w Jaworznie). Największymi miastami na Śląsku są: Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom Tychy, Chorzów. Ośrodkami religijnymi na Śląsku są: klasztor na Jasnej Górze, bazylika w Piekarach Śląskich i Pszowie. Przez Śląsk przebiega wiele szlaków pielgrzymkowych oraz Rowerowy Szlak Orlich Gniazd.

Atrakcje dla dzieci Śląsk Ciekawe miejsca

Warto całą rodziną odwiedzić województwo Śląskie. Atrakcje dla dzieci oferuje Wytwórnia Kultury, Nauki i Zabawy w Katowicach (Bajka Pana Kleksa). Aktywne dzieci zaprasza Freak Park (trampoliny, małpi gaj), Wodny Park Tychy, GEOsfera (tężnia solankowa), Kreatywne Centrum Zabaw (1000 Klocków), Dream Park (oceanarium). Dla ciekawych świata miasto Zabrze otworzyło wrota do Muzeum Techniki Wojskowej (czołgi, karabiny) zaś miasto Będzin stworzyło gratkę dla miłośników motoryzacji w Muzeum Autobusów (Ikarus). Wszystkich fanów sportu z pewnością zaciekawi Aleja Gwiazd w Wiśle (tablica z brązu Adama Małysza) i Beskidzka Ścieżka Planetarna.

Powyżej przedstawiliśmy wybrane  atrakcje, jakie Śląsk oferuje dla turystów w różnym wieku. Wiele ciekawych atrakcji na Śląsku ze szczegółowymi opisami zamieściliśmy na naszym blogu podróżniczym, który tworzą relacje z odbytych podróży.

Województwo śląskie graniczy z województwami: małopolskim, opolskim, łódzkim i świętokrzyskim, a także z państwami tj.: Czechy i Słowacja.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"