Atrakcje Wolsztyna - Parowozownia Wolsztyńska - Jezioro Wolsztyńskie - Promenada wzdłuż brzegu Jeziora z Wyspą Tumidaj

Ciekawą atrakcją Wielkopolski jest Parowozownia Wolsztyn, która oferuje przejażdżki zabytkowym pociągiem po okolicy. Promenada wzdłuż brzegu Jeziora Wolsztyńskiego zachęca do pieszych wędrówek. Muzeum noblisty: Roberta Kocha przenosi do świata nauki.

Jezioro Wolsztyńskie

400 m od ratusza

Muzeum Roberta Kocha

350 m od ratusza

Parowozownia Wolsztyn

1,5 km od ratusza

Zimowe atrakcje na brzegu Jeziora Wolsztyńskiego

Zwykły wyjazd do miasteczka zamienił się w wyprawę w nieznane. Zjechaliśmy z drogi w poszukiwaniu optyka. Czekając na naprawę okularów ruszyliśmy przed siebie. Kilka kroków dalej zobaczyliśmy Jezioro Wolsztyńskie i mnóstwo… kaczek. W środku zimy, przy minusowych temperaturach na brzegu jeziora wylegiwały się dzikie kaczki i wyróżniający się na ich tle biały łabędź. Nieopodal dostrzegliśmy śliczny mostek i urokliwą promenadę biegnącą wzdłuż brzegu jeziora wolsztyńskiego, na którym znajduje się Wyspa Tumidaj. Ciekawe atrakcje dostrzegliśmy na cyplu tj. lunety, ławki, darmowy dostęp do wifi. Przy jeziorze położony jest Park Miejski, Plaża Wolsztyn, Molo, przystań wodna oraz wybieg dla psów. Brzeg jeziora wolsztyńskiego jest idealnym miejscem do spacerowania nawet zimą

Muzeum Roberta Kocha - Wolsztyn atrakcje dla dzieci

I tak zaczęła się nasza podróż przez Wielkopolskę. Nagle zaczęliśmy patrzeć na miasto Wolsztyn okiem podróżnika. Rozpoczęło się wypatrywanie kolejnych atrakcji. Ruszyliśmy w drugą stronę. Na naszej trasie pojawiło się Muzeum Roberta Kocha, który w miejscowości Wolsztyn był lekarzem przez 8 lat. Interesowały go bakterie wywołujące wąglik i gruźlicę. W 1905 roku otrzymał Nagrodę Nobla za prace nad gruźlicą i odkrycie prątków “Kocha”. Muzeum Roberta Kocha to zarówno atrakcja dla dzieci, ponieważ organizowane są w nim lekcje muzealne, jak i dla dorosłych interesujących się historią.

Parowozownia Wolsztyn - Lokomotywy

Kilometr od Muzeum Kocha znajduje się Parowozownia Wolsztyn, która jest główną atrakcją Wolsztyna. Na jej terenie bucha parą około 30 parowozów różnych serii. Niektóre lokomotywy z Wolsztyna pojawiły się na planach filmowych takich jak np. “Pianista”. Przez cały rok prowadzone są prace remontowe, by udostępnić turystom jak najwięcej atrakcji i odrestaurować zabytkowe lokomotywy. To jedyna czynna parowozownia w Europie, gdzie codziennie można zobaczyć rozgrzany do czerwoności parowóz. Niesamowitych wrażeń dostarcza podróż wielkim, ciężkim parowozem. Dumą wolsztyńskiej parowozowni jest lokomotywa z 1937 roku “Piękna Helena”, która rozwija prędkość do 130 km/h. Zwiedzanie sprawnych lokomotyw możliwe jest codziennie od godziny 8:00-15:00, nawet w zimie.
Kilka kroków dalej położone jest Jezioro Berzyńskie, przy którym mieści się Wolsztyński Klub Żeglarski. W końcu to kraina 100 jezior.

czas na przygodę, ruszaj w trasę

dla waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę i cieszyć się podróżą

Atrakcje w pobliżu

Parowozownia Wolsztyn
Jezioro Wolsztyńskie
Muzeum dr.Roberta Kocha
Pałac w Gościeszynie

Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"