Błędne Skały - Labirynt - Skalne Miasto - Szlaki Górskie - Parkingi

Błędne Skały to zespół bloków skalnych w Górach Stołowych, które tworzą urokliwy Labirynt. Wspaniała przygoda na łonie natury rozpoczyna się od Polany YMCA, przekształconej przez opiekunów Parku Narodowego Gór Stołowych w parking. To w tym miejscu łączą się ze sobą główne szlaki górskie tj.: niebieski szlak turystyczny lub zielona ścieżka edukacyjna.

Błędne Skały - Atrakcje

POLANA YMCA
NIEBIESKI SZLAK
LABIRYNT
ŚCIEŻKA EDUKACYJNA

PARKING GÓRNY przy Skalnym Mieście (płatny)

Chcąc zwiedzić Błędne Skały można skorzystać z dwóch miejsc postojowych, wygospodarowanych dla turystów. Pierwszy Parking Górny, o którym dowiedzieliśmy się przy samym Labiryncie, jest najbliżej położony od Błędnych Skał. Można do niego dojechać drogą, na której obowiązuje ruch wahadłowy z uwagi na liczne zwężenia na trasie samochodowej. Ciekawą atrakcją turystyczną miasta Kudowa Zdrój z pewnością jest piesza wędrówka w stronę Labiryntu. Decydując się na tę formę aktywnego spędzenia czasu w Górach Stołowych warto zostawić samochód na Polanie YMCA, przekształconej w 2019 r w parking. To bardzo urzekające miejsce, dające schronienie w deszczową pogodę.

DOLNY PARKING YMCA Polana na Rozdrożu Szlaków (darmowy)

Po przetrwaniu kaprysów pogody, opisanych ze szczegółami na stronie POLANA YMCA, stanęliśmy przed wyborem trasy turystycznej. Mieliśmy do wyboru niebieski szlak uważany za trudniejszy i niedostępny z powodu wycinki drzew a także zielony szlak, który wyglądał na mniej atrakcyjny.

Niebieski Szlak Górski do Błędnych Skał

Trasa na Błędne Skały przy “Szosie Stu Zakrętów” ma dystans około 3-5 kilometrów. To zaledwie 200 metrów przewyższeń. Trasa turystyczna biegnie przez las, w wielu miejscach są drewniane kładki. Na szlaku niebieskim pojawiają się gdzieniegdzie śliskie kamienie i skały. Trzeba uważać na każdy krok, żeby przygoda w Górach Sowich nie zakończyła się kontuzją.

Błędne Skały - Labirynt z punktem widokowym

W przeszłości turyści tracili orientację w Skalnym Mieście. Godzinami szukali wyjścia z pułapki. Obecnie Labirynt stworzony przez Błędne Skały jest dobrze oznakowany. Trasa turystyczna biegnie przez najciekawsze formacje skalne. Wyznacza ją długa, drewniana kładka, która pozwala przejść przez wiele miejsc suchą stopą i chroni przed żmijami.

Zielony Szlak - Ścieżka Edukacyjna

Chcąc przecierać nowe szlaki postanowiliśmy wrócić z Labiryntu Błędnych Skałścieżką edukacyjną. Popełniliśmy błąd przy pierwszej ocenie szlaku górskiego na Polanie YMCA. Szlak oznakowany zielonym listkiem krył w sobie mnóstwo atrakcji na odcinku ok. 4 km. Zaczęliśmy podążać trasą wyznaczoną przez 12 tablic informacyjnych. Najciekawsze były mokradła.

czas na przygodę, ruszaj w trasę

dla waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę i cieszyć się podróżą

Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"