Zabawy Na Halloween 2023 Imprezy dla Dorosłych i Dzieci Halloweenowa Noc

Halloween z każdym nowym rokiem przyciąga rzesze ludzi w upiorne miejsca w przerażających przebraniach. Duże zapotrzebowanie na imprezy Halloweenowe sprawiło, że znane Zamki otwierają wrota do swoich podziemi w Wigilię Wszystkich Świętych - All Hallows Eve. Zobacz TOP najciekawszych imprez Halloween 2023 i sam zdecyduj z którą Białą Damą zatańczyć lub poplotkować o modzie.
sala-multimedialna-zamek-grodnojpg

Biała Dama w Zamku - duch kobiety

Praktycznie w każdym Zamku straszy Biała Dama. Warto zatem dowiedzieć się kim tak naprawdę jest Biała Dama? Otóż jak podają legendy Biała Dama wywodzi się z wysoko postawionego rodu. Po jej zniknięciu w nieznanych okolicznościach lub tragicznej śmierci duch takiej kobiety błąka się po zamkowych lub pałacowych korytarzach, szczególnie w Noc Halloween 2023. Biały kolor jest symbolem niewinności lub żałoby. Wiele znanych Zamków, Dworów i Pałaców szczyci się własną legendą o Białej Damie. W wigilię Wszystkich Świętych Zamki, Dwory i Pałace uchylają rąbka tajemnicy i organizują najciekawsze imprezy halloweenowe w podziemiach, lochach i komnatach.

biaa-dama-w-zamku-duch-kobietyjpg

Imprezy Halloween dla Dorosłych i Dzieci

Halloween 2023 w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Dlatego zapraszamy do naszego przeglądu najciekawszych zabaw na Halloween. Zanim zdradzimy TOP listę imprez na Halloween w różnych częściach Polski chcemy przybliżyć historię tego święta i odpowiedzieć na podstawowe pytanie: Kiedy jest Halloween 2023, czy jest dniem wolnym od pracy i kiedy chodzi się na Halloween 2023? W Polsce Halloween 2023 przypada na 31 października we wtorek. I to właśnie tego dnia wieczorem chodzi się po domach z okrzykiem: Cukierek albo Psikus. Niestety 31 października 2023 w Wigilię Wszystkich Świętych nie jest dniem wolnym od pracy ale nie trzeba stawiać się w pracy następnego dnia 1 listopada.

imprezy-halloween-dla-dorosych-i-dziecijpg

Historia Święta Halloween - Skąd pochodzi?

Tradycja Halloween wywodzi się z celtyckiego święta Samhain, co w przetłumaczeniu oznacza koniec lata. Ludzie sprzed 2 tys. lat wstecz wierzyli że tego dnia opada zasłona oddzielająca świat żywych od krainy zmarłych a Bóg Śmierci Samhain wygania na ziemię dusze osób zmarłych w minionym roku. Ważnym elementem celebrowania było palenie ognisk, które przyciągały dobre duchy i odpędzały złe. Z potrzeby odstraszania demonów wziął się zwyczaj przebierania na Halloween, Druidzi nosili czarne stroje na podobieństwo demonów i straszne maski.

Zanik Imprez Halloween i ich ponowne odrodzenie

Pod wpływem szerzenia się chrześcijańskich wartości zwyczaj palenia ognisk i przebierania się na Halloween zaniknął. W 998 roku przełożony opactwa z Cluny ustanowił 2 listopada Dniem Zadusznym. Protestantyzm przyczynił się do zaniku obu świąt na terenie Anglii. Tylko Irlandczycy celebrowali oba święta i sprowadzili tradycję do Ameryki Północnej w latach 40 XIX w. 31 października 1920 roku w mieście Anoka w Minnesocie odbyła się pierwsza parada z okazji Halloween w USA w “Wigilię Wszystkich Świętych - All Hallows Eve”. Pora na TOP zabaw na Halloween 2023.

historia-swieta-halloweenJPG

Zamek Książ - Impreza Halloweenowa 2023 dla Dorosłych

Halloween 2023 to noc na którą czekały duchy, zjawy i upiory żyjące w ciemnych zakamarkach Zamku Książ. Wejścia 28 października 2023 (sobota) już od godziny 20:00 oraz 31.10.2023 (wtorek) także od 20:00. Zwiedzanie Zamku Książ w Noc Halloween potrwa około 90 minut, chyba że ktoś się zgubi i na zawsze utknie w świecie zmarłych. Bilety w cenie od 72 zł do nabycia przez internetowy system zamkowy (Wydarzenie: Nocne Zwiedzanie Zamku Książ - Halloween dla Dorosłych lub bezpośrednio w kasie. W cenie biletu jest jedno miejsce postojowe na Parkingu Głównym oddalonym od Zamku Książ o ok. 900 metrów. Z uwagi na duże zainteresowanie zabawą na Halloween na Dolnym Śląsku na każdym bilecie widnieje godzina zwiedzania upiornych korytarzy. W ramach Halloween 2023 uczestnicy będą mogli zobaczyć niedostępne normalnie miejsca tj.: tunele, tarasy, wąskie schody. Wiąże się to z utrudnieniami architektonicznymi. We wspomnianych dniach Zamek Książ organizuje Zabawę dla dorosłych. Cena biletów na Zabawę Halloween 2023 na Zamku Książ dla Dzieci wynosi 69 zł i także uprawnia do zajęcia jednego miejsca postojowego na Parkingu głównym. Halloween dla rodzin z dziećmi jest organizowane na zasadach Nocnego Zwiedzania, dlatego należy zapoznać się z regulaminem, np. nie należy zakładać szpilek. Osoby niepełnosprawne muszą znajdować się pod opieką osób dorosłych.

impreza-halloweenowa-2023-dla-dziecijpg

Zamek Książ - Impreza Halloweenowa 2023 dla Dzieci

Zamek Książ ma przygotowaną specjalną ofertę także dla rodzin z dziećmi. Impreza Halloweenowa 2023 na Dolnym Śląsku w Zamku Książ dla dzieci odbywać się będzie 27 października 2023 (piątek) i 29 października (niedziela). To edycja Halloween 2023 dla rodzin z dziećmi (ok 7 - 13 lat). Wejście na Zamek Książ wypełniony dobrymi duszkami, zjawami i czarodziejkami rozpocznie się od godziny 19:00. Warto zaopatrzyć się w latarki i w czasie zwiedzania stale podążać za przewodnikiem wytyczającym szlak w ciemnych korytarzach.

duch-gertrudy-kopalni-zloty-stokJPG

Zamek Pieskowa Skała - Zabawa Halloween 2023

Kolejną propozycją Nocnego Zwiedzania w Noc Halloween jest Zamek Pieskowa Skała w Sułoszowej (Małopolska). Organizatorzy imprezy halloweenowej w małopolskim wspominają o odkrywaniu tajemnic pod osłoną nocy. Mnóstwo upiornych wrażeń dostarcza spacer ciemnym korytarzem starego zamczyska i samo zejście do podziemi. Oczywiście zwiedzającym i celebrującym w Sułoszowej Halloween 2023 niejeden raz ukaże się Biała Dama - Dorotka. Wśród zorganizowanych atrakcji znajdują się: krwiste drinki, straszliwe dobre zabiegi SPA oraz Nocne Zwiedzanie Zamku Pieskowa Skała. Na dziedzińcu w kameralnej atmosferze rozbrzmi muzyka w rytm której na ścianach pojawi się Videomapping “Światło Historii”.

zamek-pieskowa-skala-zabawa-halloween-2023jpg

Energylandia Night Halloween 2023 Zabawy dla Dzieci

Kolejną ciekawą propozycją na spędzenie Nocy Halloween w imprezowej atmosferze jest Energylandia Night w Zatorze Halloween 2023. Z dużą dawką silnych wrażeń impreza startuje już od 12 października i trwa do 29 października 2023. W tym czasie Rodzinny Park Rozrywki Energylandia będzie czynny do 22:00. Warto zatroszczyć się o odpowiednie przebranie na Halloween. W zeszłym roku w dzień Halloween ceny biletów dla przebierańców spadły do 20 zł. Aktualnie trwa promocja 50% zniżki. Szczegółowe informacje na temat Energylandia Night Halloween 2023 opisaliśmy w osobnym artykule. Nie tylko Białe Damy zachęcają do dobrej zabawy. W Energylandia spaceruje przystojniak Dyniak i kosmici. W Noc Halloween warto zafundować sobie świetną zabawę halloweenową. To święto zarówno dla dzieci straszących psikusem za brak słodkości i dorosłych przebranych za bohaterów z dziecięcych koszmarów.

energylandia-nhight-halloween-2023-zabawy-dla-dziecijpg

Zobacz artykuł: Halloween Energylandia Night w Zatorze 21 października 2023 - 4 Domy Strachów