Andrzejki 2023 Zabawy i Wróżby Andrzejkowe Śmieszne dla Dzieci Dorosłych Imprezy Charytatywne

Zmiana pogody nie musi oznaczać zmiany przyzwyczajeń. Nadal można podróżować i spotykać się ze znajomymi w ciepłej atmosferze. Andrzejki 2023 są idealnym ku temu pretekstem. Jednak, żeby impreza andrzejkowa zapadła wszystkim na długo w pamięci warto się do niej odpowiednio przygotować. A nic tak nie bawi jak przepowiadanie przyszłości w przezabawny sposób. Poznaj TOP 9 najciekawszych wróżb andrzejkowych dla dzieci i dorosłych.

Kiedy wypadają Andrzejki 2023?


Jak co roku, tak i Andrzejki 2023 wypadają w wigilię Świętego Andrzeja, który jest patronem miłości i pomaga wyjść za mąż. Obchodzone są hucznie w noc z 29 listopada na 30 listopada. W tym roku przypadają w noc ze środy na czwartek. Niektórzy, najczęściej dzieci i młodzież balują 30 listopada. Andrzejki świętowane są w szkołach i przedszkolach. Młodzież bierze udział w Balu Andrzejkowym a dorośli mają okazję uczestniczyć w charytatywnych imprezach. Cechą wspólną łączącą pokolenia są wróżby andrzejkowe.

Wróżby Andrzejkowe 2023 - skąd się wzięły?


W przeszłości wróżby andrzejkowe znaczyły tyle samo, co horoskopy partnerskie i były traktowane bardzo poważnie. Tylko niezamężne kobiety, panny mogły brać w nich udział. Nie uczestniczyli w nich mężczyźni, którzy swoje święto obchodzili w przeddzień Świętej Katarzyny, czyli 24 listopada. Z biegiem lat Katarzynki całkowicie zanikły a Andrzejki przybrały formę zabawy, w której mogą wziąć udział mężczyźni, dzieci i mężatki. Wróżby Andrzejkowe 2023 służą przede wszystkim świetnej zabawie.

Lanie Wosku - Najpopularniejsza Wróżba Andrzejkowa 2023 dla Dzieci Młodzieży i Dorosłych


Najpopularniejszą wróżbą andrzejkową jest “lanie wosku”. W przeszłości używano ołowiu ze starych kościelnych okien, który symbolizował nierozerwalny i trwały związek. W późniejszym czasie używano pszczelego wosku. Współcześnie wykorzystuje się wosk ze starych świec. Do wróżenia potrzebny jest także klucz i garnuszek. W lewej ręce należy trzymać klucz, w prawej garnuszek z roztopionym woskiem. Wosk z garnuszka należy przelewać przez klucz do naczynia z zimną wodą według własnego uznania w pełnym skupieniu, proszą Św. Andrzeja o względy. Następnie należy chwilę odczekać, by figura odlana z wosku przestygła i stwardniała. Na koniec zastygnięty wosk należy zbliżyć do świeci i z rzuconego na ścianę cienia odczytuje się przyszłość.

Ustawianie Butów - Śmieszne Wróżby Andrzejkowe 2023 dla Dziewczyn


Uczestniczące w Balu Andrzejkowym 2023 dziewczyny muszą zdjąć but z lewej nogi a następnie ustawić wszystkie pantofle, kapcie czy trampki jeden za drugim zaczynając od najdalej wysuniętego rogu pokoju a kończąc na drzwiach wejściowych. Należy tak długo przestawiać buty w tej samej kolejności aż do przekroczenia progu. Właścicielka bucika przekraczającego wejście do pokoju najszybciej zmieni swój stan cywilny. Warto na Bal Andrzejkowy 2023 wybrać się w drogich butach, ponieważ im droższe obuwie stanie na progu tym bogatszy będzie przyszły mąż. Zniszczone i naprawiane buciki zwiastują mężczyznę po przejściach.

Wróżba Andrzejkowa 2023 z obierka jabłka - dla dzieci i młodzieży


Ciekawą wróżbą andrzejkową jest odczytywanie inicjałów przyszłego wybranka z obierka jabłka. Warto poćwiczyć umiejętność obierania jabłka, ponieważ w Noc Andrzejkową 2023 na balu brany jest pod uwagę najdłuższy skrawek, który oznacza trwale i szczęśliwe małżeństwo. Oczywiście długowieczne pożycie małżeńskie czeka na pannę z najdłuższą obierką jabłka. Przy tej wróżbie andrzejkowej najpierw uczestnicy obierają jabłko, następnie wybiera się zwycięzcę - posiadacza najdłuższej obierki jabłka. Na końcu po obraniu jabłka należy jedną obierkę rzucić za siebie przez lewe ramię z zamkniętymi oczami a następnie odczytać pierwszą literę imienia ukochanego.

Śmieszne Wróżby Andrzejkowe 2023 dla dzieci i młodzieży


Wróżby Andrzejkowe 2023
nie dotyczą tylko sfery uczuciowej. Do śmiesznych zabaw zaliczyć można poznawanie przyszłego zawodu. To ciekawa propozycja dla wszystkich, nie tylko dziewczyn i niezamężnych panien. Trzeba tylko zaopatrzyć się w brystol, szpilkę i coś do pisania. Na jednej stronie kartki spisuje się śmieszne zawody typu: poławiacz pereł, fryzjer wiewiórek, łapacz promieni słońca, bajkopisarz, itp. Wróżba Andrzejkowa 2023 polega na przekłuciu kartki od niezapisanej strony i odczytaniu przebitego zawodu. Świetną zabawę gwarantują przede wszystkim wymyślone z polotem profesje.

Wróżby Andrzejkowe z fusów 2023 dla dorosłych i młodzieży


Kolejną ciekawą propozycją wróżby andrzejkowej na rok 2023 jest odczytywanie przyszłości z fusów. Wystarczy zaparzyć w jasnych filiżankach liściastą herbatę. Wszyscy uczestnicy muszą wypić swój napar i zostawić na dnie tyle płynu, by lekko zakrywał fusy. Następnie należy 3-krotnie zakręcić filiżanką w kierunku odwrotnym do ruchu wskazówek zegara trzymając ją w lewej ręce. Na koniec należy odwrócić filiżanki do góry dnem nad talerzykiem, aby odsączyć resztki herbaty. Dopiero po takim rytuale fusy z liściastej herbaty są gotowe do wróżenia. Do odczytywania przyszłości z kształtów, form i symboli przyda się kreatywne myślenie. Przykładowe znaczenie obrazów: Anioł - dobra wiadomość, Balon - przejściowe kłopoty, Drabina - poprawa statusu, Kwiaty - szczęście, Miecz - komplikacje, Monety - pieniądze, Serce - miłość, itp.

Rzucanie Monetą na Balu Andrzejkowym 2023 - co oznacza?


Coraz częściej na Balu Andrzejkowym pojawiają się wróżby andrzejkowe adresowane nie tylko do niezamężnych panien. Dlatego popularność zyskuje “rzucanie monetą”. Każdy z uczestników musi wybrać monetę o dowolnym nominale a następnie pomyśleć życzenie. Następnie wszyscy z wyznaczonego miejsca muszą rzucić monetą o wybranym nominale do naczynia z wodą. Marzenie spełni się tylko tym, którym szczęście dopisze w czasie rzucania monetą.

Andrzejkowe Serce - Wróżby Andrzejkowe 2023


Święty Andrzej
jest uważany za orędownika w sprawach matrymonialnych i wypraszaniu potomstwa. Dlatego znaną wróżbą jest Andrzejkowe Serce. Najpierw należy wyciąć z kartki papieru serce. Następnie na jednej stronie należy wypisać męskie imiona a na drugiej żeńskie. Dzięki temu Serce Andrzejkowe 2023 jest uniwersalną wróżbą, w której udział mogą wziąć zarówno panny jak i kawalerowie. W zależności od tego, kto przekłuwa papierowe serce, kartkę odrwaca się w odpowiednią stronę. Uczestnik z zakrytymi oczami musi trafić szpilką w kartkę. Przekłute imię należy do przyszłego ukochanego lub ukochanej.

Wróżenie w Noc Andrzejkową z Kubeczka - Wróżba dla każdego


Kubeczki to kolejna gra andrzejkowa, polegająca na losowaniu symbolicznego przedmiotu, ukrytego pod jednym z pięciu kubeczków. Do tej wróżby andrzejkowej potrzebna jest jedna osoba wcielająca się w rolę dobrej wróżki. Do jednego kubeczka należy schować pierścionek - symbol rychłego ślubu. Do drugiego warto schować kluczyk - symbolizujący dom. Trzeci kubeczek powinien ukrywać symbol bogactwa - np. monetę. Czwarty kubeczek najczęściej symbolizuje szczęście, które może zwiastować kostka cukru. Piąty kubeczek pozostaje pusty, co nie wróży nic dobrego. Niektórzy uznają pustkę za przepowiednię pecha.

Rozsypane Szpilki - Kreatywne Wróżby Andrzejkowe


W Noc Andrzejkową 2023 gwiazdami stają się obierki z jabłka, buty, wosk, kubeczki i szpilki, wykorzystywane do przekłucia Serca Andrzejkowego lub śmiesznej zabawy andrzejkowej przepowiadającej przyszły zawód. Innym przeznaczeniem szpilek jest wróżba polegająca na odczytaniu litery z polskiego alfabetu. Przed rozsypaniem szpilek należy nadać literkom znaczenie. To prawdziwe pole do popisu dla wyobraźni. Można nadać następujące znaczenia konkretnym literom: np. A-awans, B-bogactwo, M-miłość, S-szczęście, O-oszuści lub bardziej rozwinąć swoją myśl np. T-masz sprawdzonych przyjaciół, którzy zawsze Ci pomogą, L-uwaga na złodziei.

Charytatywne Bale Andrzejkowe 2023 - Wykaz Wg. Województw


Wiele fundacji organizuje Charytatywne Bale Andrzejkowe na szczytny cel. Najczęściej biorą w nim udział stali bywalcy, którzy znają program Balu Andrzejkowego 2023. Charytatywne Imprezy mają nieco bardziej sztywną formę. Najpierw odbywa się uroczyste otwarcie balu charytatywnego 2023. Następnie podawane są gorące dania i otwarty zostaje bufet zimnych przekąsek. Podczas charytatywnego balu andrzejkowego 2023 organizowana jest “cicha licytacja” na kartkach, której wyniki odczytywane są pod koniec balu andrzejkowego. Do wyczerpania fantów przez cały wieczór i Noc Andrzejkową 2023 odbywa się zabawa fantowa - loteria. Warto choć raz w życiu wziąć udział w charytatywnym balu andrzejkowym, by spełnić czyjeś marzenie.


Dolnośląskie Charytatywne Bale Andrzejkowe 2023

  1. Andrzejkowy Bal Charytatywny 2023 na leczenie malutkiej Liwii Machnickiej chorej na melanozę nerwowo-skórną, oraz nastoletniej Izy Bagrowskiej chorej na mięsaka tkanek miękkich - GŁOGÓW - Sali M Royal ul. Okrężna 35A w Głogowie - 21.10.2023 godz. 19:00 - 300 zł od osoby - Atrakcje w Andrzejki 2023: jedzenie, tańce, licytacje


Kujawsko-Pomorskie Charytatywne Bale Andrzejkowe 2023

  1. Andrzejkowy Bal Charytatywny 2023 na Rodzinny Dom Dziecka w powiecie inowrocławskim - INOWROCŁAW - w Restauracji Salt House Solanki Inowrocław - Sobota 25.11.2023 r. godz. 18:00 - Atrakcje w Andrzejki 2023: aukcja pióra wiecznego Visconti z limitowanej kolekcji Konstytucja 3 Maja oraz loteria fantowa / oprawę muzyczną zapewni zespół instrumentalno-wokalny Eliasz Orchestra Józef Eliasz


Łódzkie Charytatywne Bale Andrzejkowe 2023

  1. VI Andrzejkowy Bal Charytatywny dla Karoliny Goździewicz z Widawy - WIDAWA - Sala Willa Paradise - 25 listopada 2023 r. o godzinie 19:00 - 325 od osoby / 650 od pary - Atrakcje w Andrzejki 2023: charytatywny koncert zespołu MEDIUM z Wiewiórczyna


Mazowieckie Charytatywne Bale Andrzejkowe 2023

  1. Charytatywny Bal Andrzejkowy ze Stowarzyszeniem „Arena Dobra” - JANOPOL - Remiza Wiejska w Janopolu k. Makowa Mazowieckiego - 25 listopada o godz. 19.00 - 300 zł od Pary - Atrakcje w Andrzejki 2023: jedzenie, przystawki, słodki i swojski stół, zbiórki na Kazia Sadłowskiego oraz Agnieszkę Sierutę


Podkarpackie Charytatywne Bale Andrzejkowe 2023

  1. Andrzejkowy Bal Charytatywny na operację Eli - KROSNO - Pałac Polanka - Krosno - 24 listopad 2023 godz. 19:00 - 590 zł / para / cegiełka za udział w balu 320 zł / osoba / cegiełka za udział w balu - Atrakcje w Andrzejki 2023: jedzenie, licytacje, 2h koncert zespołu Coverband Backstage


Podlaskie Charytatywne Bale Andrzejkowe 2023

  1. Charytatywny Bal Andrzejkowy Fundacji „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi - BIAŁYSTOK - w Hotelu ul. Romualda Traugutta 3 - 18.11.2023 godz. 19:30 - darowizna 380 zł od osoby - Atrakcje w Andrzejki 2023: jedzenie, licytacje, zabawa przy zespole ShowBand


Śląskie Charytatywne Bale Andrzejkowe 2023

  1. Charytatywny Bal Andrzejkowy na rzecz Przedszkola nr 1 w Czańcu - CZANIEC - Domu Kultury w Czańcu - 18.11.2023 godz. 18:00 - 380 zł od Pary - Atrakcje w Andrzejki 2023: jedzenie, tańce przy muzyce Dj Paweł Ryłko