31 Finał WOŚP Zielona Góra 2023 Koncerty Falubaz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagrała na scenie przy Ratuszu w Zielonej Górze. Wystartował 31 finał WOŚP. Koncerty zagrzały zielonogórzan do przeprowadzenia akcji charytatywnej w ciepłej atmosferze. Deptak w Zielonej Górze wypełnił się ludźmi dobrego serca i wolontariuszami zbierającymi datki na szczytny cel.

Sztab i Wolontariusze - Ratusz Zielona Góra

31 finał WOŚP zgromadził cały sztab w ratuszu w Zielonej Górze. To przy nim stanęła ogromna scena. Pierwsze dźwięki słychać było już od samego rana. Zielonogórski deptak został wygrodzony na specjalne strefy. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo ludzi biorących udział w WOŚP. Koncerty zaplanowano na godziny wieczorne. W południe zostało otwarte w Zielonej Górze miasteczko WOŚP.

sztab-wolontariusz-wosp-zielona-gorajpg

Zielona Góra 2023 - Miasteczko WOŚP

W sąsiedztwie sceny przy ratuszu w oka mgnieniu wybudowano Miasteczko WOŚP. Nie przeszkodziła minusowa temperatura ani delikatnie prószący śnieg. Jak grzyby po deszczu wyrosły stoiska gastronomiczne z ciepłymi przekąskami. Pojawiła się “Fabryka frytek”, sprężynki i ziemniaki na patyku a także wata cukrowa i zimne napoje.

masteczko-slodkosci-orkiestra-swiatecznej-pomocyjpg

31 finał WOŚP - Miasteczko Zielona Góra

Niezwykle ciekawą atrakcją Zielonej Góry biorącej po raz kolejny udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy były stoiska z balonami. Dzieci zafascynowane były falującymi w powietrzu postaciami z bajek. Wzrok przykuwała Świnka Peppa oraz czerwone serduszka - idealny prezent na Walentynki 2023, zbliżające się wielkimi krokami

balony-stragany-rynek-zielonogorskijpg

Wolontariusz WOŚP - żużel Falubaz

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Zielonej Górze 2023 została wsparta przez wolontariuszy z Falubazu. W sąsiedztwie stoisk gastronomicznych pojawi się zielony namiot. Dokładnie w samo południe pod zielonym baldachimem odsłonięto żużlowy motocykl należący do klubu Falubaz. Atrakcją miasta Zielona Góra podczas świętowania z WOŚP była sesja zdjęciowa na motorze biorącym udział w wyścigach żużlowych.

sesja-zdjeciowa-falubaz-zielona-gorajpg

Myszka Miki - WOŚP Zielona Góra

Czekając na start miasteczka WOŚP w Zielonej Górze ujrzeliśmy jako pierwsi Myszkę Miki - maskotkę zielonogórskiego klubu żużlowego Falubaz. Myszka Miki wyszła z ratusza tuż przed 12:00 i od razu stała się atrakcją miasta Zielona Góra. Większa od nas o głowę maskotka stanęła na tle kościoła pw. Najświętszej Matki Boskiej Częstochowskiej i z rozłożonymi rękami zachęcała do sfotografowania się z nią w roli głównej. Wszystko w szczytnym celu, jakim było wspieranie 31 finału WOŚP w Zielonej Górze 2023.

myszka-miki-zacheca-do-uzialu-w-wospjpg

Żużel Falubaz - Myszka Miki

Niespełna dziesięć minut zajęło Myszce Miki dotarcie do firmowego stoiska klubu Falubaz. Udało nam się uchwycić ją na tle stoiska z motocyklem. Maskotka żużlowego klubu w barwach Falubazu stała się prawdziwą atrakcją Zielonej Góry. Z szerokim uśmiechem i otwartymi ramionami zachęcała wszystkich do darmowych sesji zdjęciowych i gromadziła wokół siebie rzeszę ludzi pozytywnie nastrojonych do wspierania WOŚP.

sponsor-falubaz-wosp-zielona-gorajpg

WOŚP Zielona Góra 2023 - wolontariusze i skarbonki

Miasteczko WOŚP w Zielonej Górze powstało w konkretnym celu - zbierania funduszy na walkę z sepsą. Po ulicach miasta Zielona Góra, deptaku i miasteczku WOŚP przy ratuszu chodzili wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy wyposażeni byli w specjalne skarbonki 31 finału. Specjalne tekturowe puszki kwestarskie zostały wydrukowane przez Stora Enso. Powstało 225 tys. skarbonek WOŚP.

wolontariusze-wosp-zielona-gorajpg

WOŚP-owy TIR w mieście Zielona Góra

Po raz kolejny w trasę po Zielonej Górze wyruszył WOŚP-owy TIR. Start zaplanowano na godz. 09:00 spod Filharmonii Zielonogórskiej. Średnio co godzinę Tir pojawiał się w kolejnych punktach tj. ul. Rzeźniczaka, Chynów, Łężyca, Przylep, Stary Kisielin, Racula, Ługowo, Drzonków, Kieplin, Park Książęcy Zatonie, Jędrzychów. Na małej scenie grali lokalni artyści i Dj’e. W tej urokliwej atmosferze odbywały się licytacje.

filharmonia-zielonogorska-wospjpg

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - koncerty Zielona Góra 2023

Miasteczko WOŚP w Zielonej Górze zgromadziło tłumy w godzinach 12:00-16:00. To właśnie od 16:00 donośnie rozbrzmiała muzyka. WOŚP koncerty 2023 w Zielonej Górze zagrały takie zespoły jak: Concussion (16:00), Buras & The Dogz (17:05), The Buffons (18:10), Lipali (19:10), Światełko do Nieba (20:00), Feel (20:30). Dodatkowo w Regionalnym Centrum Animacji Kultury odbył się na rzecz WOŚP koncert Lubuskiego Zespołu Pieśni i Tańca (16:00), koncert zespołu ATAWIZM (17:30), koncert SWEET MONDAY (18:10), koncert Szkoły Muzycznej YAMAHA (18:50). Właśnie tak zagrała w Zielonej Górze Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2023.

scena-wosp-zielona-gorajpg