Słowacja

Zamek Orawski

Ciekawa atrakcja turystyczna przy granicy polsko-słowackiej w ramach taniej wycieczki zagranicznej - Zamek z przylegającymi Palacami na skale wapiennej jak Orle Gniazda

Zapora i Zalew Orawski

Ogromne Jezioro Orawskie na Słowacji z Wyspą na środku sztucznie  stworzonego zbiornika wymagającego ofiary w postaci zalania wielu miejscowości
Slanicka Wyspa

Niewielka wysepka na środku Jeziora Orawskiego z wystawą sakralnej sztuki ludowej. Niezwykłe Muzeum i Galeria płaskorzeźb, ikon i figur na świeżym powietrzu. Zajrzyj do wnętrza białego Kościoła, do którego prowadzi Aleja Lipowa!

Pomnik Chrystusa Rio de Klin

Nie tylko Polska może pochwalić się Pomnikiem Chrystusa Króla. Na Słowacji tuż przy granicy z gór na Jezioro Orawskie spogląda Chrystus Zbawiciel - Rio de Klin. Przejdź Drogę Różańcową i spójrz na Jezioro Orawskie okiem Stwórcy!

Góra Pilsko

Góra Pilsko (Słowacja) z Babią Górę (Małopolska) tworzy uroczą parę, wykraczającą ponad granice państwowe

Lorem ipsum dolor

Incidunt et vero consequatur laborios

 

Słowacja - pora na wycieczkę zagraniczną

dla Waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę turystyczną i cieszyć się podróżą opisaną na naszym blogu podróżniczym

Atrakcje Słowacja - Co warto zobaczyć?

Słowacja słynie z wielu licznych źródeł geotermalnych (np. Aquapark Tatralandia w Liptowskim Mikułaszu) i ciekawych form ukształtowania terenu. Urokliwe są nie tylko góry, wąwozy ale i jaskinie. Słowacka część Tatr cieszy się dużą popularnością wśród Polaków, którzy chętnie zdobywają Krywań, Koprowy Wierch. Wybierając się na Słowację warto zobaczyć zamki i pałace (np. Zamek Orawski, Zamek Bratysławski, Zamek Trenczyński). Mnóstwo ciekawych miejsc skrywa stolica Słowacji - Bratysława, z urokliwą starówką. Warto także zwiedzić Europejską Stolicę Kultury - Koszyce na Słowacji, gdzie przez całą dobę odbywają się festiwale muzyczne, taneczne. Sztuczne stworzone Jezioro Orawskie skrywa na dnie mnóstwo pamiątek po dawniejszych zalanych miejscowościach a na środku znajduje się tajemnicza wyspa. h można cofnąć się w jaskiniach Altamira (Kantabria).

Słowacja atrakcje turystyczne - ciekawe miejsca

Chcąc zwiedzić ciekawe miejsca na Słowacji nie trzeba daleko wyjeżdżać, ponieważ wiele ciekawych atrakcji znajduje się przy granicy polsko-słowackiej. Szczyt Góry Pilsko tworzy urokliwą parę z Babią Górą leżącą w woj. małopolskim, a na jednym z wierzchołków Góry Pilsko znajduje się Góra Pięciu Kopców - najwyższy szczyt woj. śląskiego. Zaledwie 40 km od granicy wznosi się na skale wapiennej niczym Orle Gniazdo - Zamek Orawski. Wiatr we włosach można poczuć podczas rejsu statkiem po Jeziorze Orawskim, na które z góry spogląda Chrystus Zbawiciel niemal tak wielki jak Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie. Ciekawym miejscem taniej wycieczki zagranicznej jest Słowacki Raj leżący w Karpatach Zachodnich. Kręte szlaki wśród wąwozów i stromych ścian zapierają dech w piersiach. Na aktywnych czeka Przełom Hornadu i Wąwóz Sucha Bela.

Atrakcje dla dzieci - Słowacja

Atrakcje dla dzieci na Słowacji można odnaleźć między szczytami Niskich Tatr. Urokliwe jezioro zazwyczaj wypełnia bardzo ciepła woda. Na dzieci czeka na Słowacji Wodny Świat w Świdniku, który tworzą baseny z placem zabaw. Przy kąpielisku Żemplinska Shirava znajduje się wesołe miasteczko, gdzie można pojeździć na quadach lub wybrać się na zakupy do Kałuży. Ciekawą atrakcja dla dzieci na Słowacji jest Demianowska Jaskinia Wolności, która skrywa w sobie skalne perły i wodospady. Najciekawszą atrakcją dla dzieci na Słowacji jest Tatralandia. To największy w Europie kompleks basenów ze zjeżdżalniami i gorącymi źródłami, gdzie woda miejscami osiąga prawie 61 stopni.

Powyżej zaprezentowaliśmy wybrane atrakcje, jakie Słowacja oferuje dla turystów niezależnie od wieku. Szczegółowe opisy i prezentacje wielu innych atrakcji słowackich i ciekawych miejsc zamieściliśmy na naszym blogu podróżniczym, który prezentuje najnowsze relacje z podróży po kraju a także z wycieczek zagranicznych.

Słowacja graniczy z państwami tj.: Austria, Polska, Czechy, Ukraina i Węgry.

„Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"