HISZPANIA

Alicante Hogueras de San Juan

Miasto Alicante położone jest na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii Costa Blanca nad Morzem Śródziemnym

Lorem ipsum dolor

Incidunt et vero consequatur laboriosa

 

Hiszpania - pora na wycieczkę zagraniczną

dla Waszej wygody, wystarczy kliknąć w mapkę, wpisać miejsce aktualnej lokalizacji, wyznaczyć trasę turystyczną i cieszyć się
podróżą opisaną na naszym blogu podróżniczym

Atrakcje Hiszpania - Co warto zobaczyć?

Hiszpania słynie z wielu atrakcji turystycznych tj. Kościół Sagrada Familia w Barcelonie, Castillo de Santa Barbara w Alicante, Muzeum Prado w Madrycie, zabytki z czasów rzymskich w Tarragon i Sagunto a z czasów arabskich w Sewilli, Kordobie i Granadzie. W Hiszpanii warto zobaczyć Corridę - kontrowersyjne walki byków a także przejść się szlakiem pielgrzymkowym Santiago de Compostela. Niezwykle efektownie i hucznie obchodzone jest Święto Ognia w Alicante na powitanie lata. Hiszpania jest czwartym krajem pod względem liczby miejsc wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do czasów prehistorycznych można cofnąć się w jaskiniach Altamira (Kantabria).

Hiszpańskie atrakcje turystyczne - ciekawe miejsca

Chcąc zwiedzić ciekawe miejsca w Hiszpanii warto pojechać do Barcelony, która słynie z katedry Sagrada Familia, alei La Rambla, Parku Guell stworzonego przez Gaudiego. Kolejnym atrakcyjnym miastem w Hiszpanii jest Blanes z Castillo de San Juan z widokiem na port, plażę. Tanie wakacje w Hiszpanii można spędzić w Malgrat de Mar i w innych miejscowościach np. na wybrzeżu: Costa de la Luz, Costa del Sol, Costa Blanca, Costa de Azahar, Costa Montañesa, Costa Vasca, Costa Verde, Rias Altas i Rias Bajas. Przez Hiszpanię biegnie najpopularniejszy szlak turystyczny na świecie: Camino de Santiago, który prowadzi do katedry w Santiago de Compostela w Galicji. Pielgrzymkowy Szlak Św. Jakuba jest ważny dla chrześcijan niczym Mekka dla muzułmanów. Chcą zwiedzić ciekawe miejsca w Hiszpanii trzeba opuścić kontynent i przenieść się na popularne wyspy tj.: Malaga, Teneryfa, Ibiza, Fuerteventura, Lanzarote, Majorka i Gran Canaria.

Atrakcje dla dzieci - Hiszpania

Z pewnością każdy znajdzie ciekawe atrakcje dla siebie podczas zagranicznej wycieczki do Hiszpanii. W każdym większym mieście jest ogród zoologiczny a podwodny świat można zwiedzić w Akwarium w Barcelonie lub wielkim Oceanarium w Walencji. Mnóstwo atrakcji dla dzieci oferują parki rozrywki i parki wodne z pokazami delfinów. Do najwyżej ocenianych miejsc zalicza się Port Aventura niedaleko Barcelony, Siam Park na Teneryfie i Parque Warner Madrid. Hiszpania kojarzy się z dwoma najsłynniejszymi klubami piłkarskimi: FC Barceloną i Real Madryt, dlatego niezapomnianych wrażeń dostarcza zwiedzanie stadionów piłkarskich w Hiszpanii. Dla aktywnych świetną rozrywką z pewnością będą skutery, parasailing, loty balonem i rejsy jachtami, motorówkami i katamaranem.

Powyżej zaprezentowaliśmy wybrane atrakcje, jakie Hiszpania oferuje dla turystów niezależnie od wieku. Szczegółowe opisy i prezentacje wielu innych atrakcji hiszpańskich zamieściliśmy na naszym blogu podróżniczym, który zawiera najnowsze relacje z podróży po kraju i poza granicami. Hiszpania graniczy z państwami tj.: FrancjaPortugalia, Andora, Maroko i Gibraltar.

„Wszelkie prawa zastrzeżone. Nieautoryzowane rozpowszechnianie całości lub fragmentu niniejszej publikacji w jakiejkolwiek postaci jest zabronione"